Шукати в цьому блозі

неділя, 19 березня 2017 р.

Готуючись до Великодня, вивчаймо гаївки!




Вітаю, шановні друзі!



Наближається велике свято - Христове Воскресіння. Однією із багатьох його традицій є водження гаївок - веселих весняних забав, жартів і жвавих хороводів.
У моїх руках книга, яку я й колеги не один рік використовували у педагогічній практиці - це "Гаївки" (упорядник Галина Потюк). У ній зібрано 18 найпопулярніших гаївок з нотами й описом забав. Як зазначено в анотації до книги "Для тих, хто шанує добрі українські традиції, любить співати й танцювати", а я ще додам - для тих, хто цього навчає своїх дітей  й вихованців.
Отже, запрошую знайомитись






















      Найважливішими в гаївках є рух, жвава міміка та веселість, швидкий темп, голосний спів, виразні слова. Звичайно, потрібно пильнувати, щоб спів та рухи були злагоджені та красиві. Пам’ятаймо, що наші діти також хочуть доторкнутися до тих скарбів, які впродовж віків зберіг український народ. Нема більш могутнього виховного засобу, як живий приклад дорослих, оточення. Найцікавіші програми, найкращі підручники, найбільш ерудовані вчителі, найпатріотичніші заклики, найдієвіші закони не дадуть дитині того, що дасть безпосередня участь в дійстві, яке зберегла народна традиція.
     Гаївка - безцінний скарб української культури, своєрідний літопис українського народу, відбиток розвитку світогляду українців. То ж вкладімо і ми свою лепту в продовження та творення українських народних традицій.





Підготувала Христина КАШЕЦЬКА


Немає коментарів:

Дописати коментар